Flash Oynatıcı İnternet Gezgini Eklentileri

Debian Türkiye sitesinden

Flash VM kurulu internet gezginleri için web platformu temelidir. Korkunç düzeyde şeyin üstesinden gelebilir; duraksız görüntü akışı, oyunlar ve dinamik içerik (AJAX'ın popüleritesinden yaygın).

Flash Oynatıcıları (İnternet Gezgini Eklentileri)

Gnash

Gnash bir GNU Flash oynatıcıdır ve SWF v7 ve bir çok v8.5 özelliklerini desteklemektedir. Sitesi: http://www.gnu.org/software/gnash/

Not: Kişisel denemelerimde debianda sürekli çökme sorunlarına neden olduğunu gördüm. amsn winkleri göstermede sadece gnash kullanıyor ve amsn'in donmasına neden oldu. --6630 20:19, 4 Mart 2008 (EET)

GplFlash

Bu projenin ilerlemesi artık durdurulmuştur ve geliştiricileri Gnash'a katılmıştır. Sitesi: http://gplflash.sourceforge.net/

SwfDec

gstreamer ile bütünleşiktir ve Çoğu swf v7 özelliğini desteklemektedir. http://swfdec.freedesktop.org/wiki/

Swfdec Flash canlandırmaların kodlarının çözülmesi ve çıktı alınması için kullanılan bir kütüphanedir. Halen yoğun geliştirme çalışmaları devam etmektedir. Hedef kitlesi önceden test edilmiş Flash canladırmalarıdır. Eğer test edilmemiş bir içeriğik ile çalıştırırsanız, çökerse şaşırmayın. Çökme ile karşılaştıgınızda bir an önce hata olarak bildirmeyi unutmayın.

Swfdec-Mozilla

Swfdec-Mozilla, Mozilla internet gezginleri için Swfdec kütüphanesi ile SWF dosyalarını oynatmak için bir eklentidir.

Swfdec-Gnome

Swfdec-Gnome, GNOME masaüstünü Flash ile bütünleştirmek için araçlar sağlar. Yalnız çalışan Flash oynatıcı ve bir küçük resim gösterici içerir.

FlashPlayer

Adobenin Flash oynatıcısıdır özgür yazılım değildir. http://www.adobe.com/products/flashplayer/

Kaynak