Mesa

Debian Türkiye sitesinden

Mesa

3 Boyutlu grafik kütüphanesi

Haberler

20 Eylül 2008 Mesa 7.2 Sürüm Notları

Mesa 7.2 7.1'deki bulunan hataların düzeltildiği kararlı sürümdür.

Mesa 7.2 OpenGL 2.1 API yürütür, ancak glGetString(GL_VERSION) tarafından belirtilen sürümü kullanılan sürücüye bağlıdır. Bazı sürücüler OpenGL 2.1'in gerektirdiği tüm özellikleri desteklememektedir.

Unutmayınli Mesa'nın bu sürümü GEM hafıza yönetisini kullanmamaktadır. Note that this version of Mesa does not use the GEM memory manager. git'ın ana dalı GEM kullanmaktadır.7.1'deki Prototip DRI2 kodu kaldırılmıştır.

DRM sürüm 2.3.1 Mesa 7.2 ile birlikte kullanılmalıdır.

Yeni Özellikler

  • i965 sürücüsü: G41 chipseti desteği eklenmiştir (Intel)

Feragatname

mesa bir 3 Boyutlu grafik kütüphanesidir OpenGL'ye benzer bir API'si vardır. * Mesa'nın OpenGL komut yazımı veya makina durumundan faydalanan uzantısı, Silicon Graphics, Inc.(SGI)'dan alınan izinle kullanılmaktadır. Her ne kadar, yazar SGI'dan OpenGL lisansından faydalanmasada, Mesa'nın OpenGL'ile uyumlu, onun yerini alma amacı yoktur veya SGI ile ilişkili değildir. OpenGL'yi lisanslı bir şekilde yürütmek isteyenler, lütfen lisans sahibi ile iletişime geçin.

Lütfen kütüphaneden MesaGL (Yasal nedenlerden dolayı) olarak bahsetmeyin . Sadece Mesa veya The Mesa 3-B Grafik kütüphanesi'dir.

Kaynak